Informujemy, że wprowadziliśmy możliwość telekonsultacji - informacje pod numerem telefonu +48 662 668 669 i na stronie internetowej.

Adres
ul. Paczkowska 9a, 60-171 Poznań
Telefoniczna Rejestracja
Pon - Pt: 10:00 - 18:00

Ile kosztują badania genetyczne?

O badaniach genetycznych mówi się coraz więcej. Coraz częściej też decydujemy się je wykonywać. Nie wynika to tylko i wyłącznie z naszej ciekawości, a raczej – profilaktyki. Wiadomo bowiem, że im szybciej jesteśmy w stanie wykryć konkretną chorobę, tym większe prawdopodobieństwo na wyleczenie jej.

Czytaj więcej

Jak skutecznie pozbyć się chrapania

Jak skutecznie pozbyć się chrapania

Chrapanie to uciążliwa przypadłość – nie tylko dla samego chrapiącego, ale też dla śpiącego z nim partnera. Szacuje się, że z problemem chrapania zmaga się kilka milionów Polaków (z tego 80% to mężczyźni). Dowiedz się, jakie są sposoby na chrapanie, co pomoże je zniwelować, a tym samym zapewnić zdrowy, spokojny sen.

Czytaj więcej

Odchudzanie. Jak dopasować dietę do stylu życia?

Dieta a styl życia – jak to pogodzić? Wiele osób mimo kilku prób odchudzania nie straciło masy ciała, a wręcz przeciwnie – przybyło im kilogramów. Warto rozpocząć bezpieczne odchudzanie, które będzie dopasowane do wykonywanych codziennie czynności, wieku oraz aktywności fizycznej. Jak dopasować dietę do trybu życia? Podpowiadamy!

Czytaj więcej

Jak wygląda wizyta u psychologa

Jak wygląda wizyta u psychologa?

Zastanawiasz się, jak wygląda wizyta u psychologa? Dowiedz się, czym właściwie zajmuje się psycholog, jak przygotować się na spotkanie z nim oraz kto powinien skorzystać z pomocy psychologicznej. Wiele osób odczuwa lęk przed spotkaniem z psychologiem, jednak nie ma się czego obawiać. Konsultacje psychologiczne mogą poprawić Twoje samopoczucie, a nawet odmienić Twoje życie.

Czytaj więcej

Radiolog czym się zajmuje

Radiolog czym się zajmuje?

Początki radiologii związane się z odkryciem promieniowania rentgenowskiego pod koniec XIX wieku. W tym kontekście odpowiedź na pytanie: radiolog – czym się zajmuje, nasuwa się sama. Radiolog to lekarz, odpowiedzialny za wykonywania badań obrazujących ciało człowieka. Co jeszcze warto o nim wiedzieć?

Czytaj więcej

USG Nerek – jak się do niego przygotować?

USG nerek, czyli inaczej badanie ultrasonograficzne nerek, to jedna z młodszych nieinwazyjnych metod diagnostycznych, polegająca na obrazowaniu narządów za pomocą fal ultradźwiękowych. Dzięki niej można ocenić prawidłowość budowy układu moczowego oraz zaobserwować ewentualne schorzenia. Jak się przygotować do USG nerek?

Czytaj więcej

Onkolog – kim jest i kiedy warto go odwiedzić?

Onkolog to lekarz zajmujący się głównie rozpoznawaniem i leczeniem chorób nowotworowych. Zwykle wizyta u niego budzi strach, często niepotrzebnie, gdyż onkologia notuje wiele uleczalnych przypadków. Czym zajmuje się onkolog, w jakich sytuacjach trzeba go odwiedzić i dlaczego warto zrobić to jak najszybciej?

Czytaj więcej

Holter EKG – Jaki jest przebieg badania? Czym różni się echa serca?

Coraz częściej pacjenci wpisują w internetową wyszukiwarkę hasła takie jak: holter EKG – jak się przygotować, ile trwa badanie holter EKG, jak wygląda badanie holterowskie? Jeśli trafiłeś na bloga naszej prywatnej kliniki w Poznaniu, prawdopodobnie także i Ty szukałeś odpowiedzi na te lub podobne pytania. Cieszymy się, że będziemy mogli Ci pomóc! Niezależnie od tego, czy chcesz wykonać holterowskie EKG serca prywatnie, czy zlecił Ci je specjalista, u nas dowiesz się wszystkiego na jego temat.

Czytaj więcej

Co to są choroby przewlekłe? – Charakterystyka i czynniki ryzyka

Choroby przewlekłe coraz częściej dotykają nasze społeczeństwo. Poszczególne jednostki chorobowe kiedyś były wyrokiem śmierci. Dziś, w związku z rozwojem medycyny pacjenci mogą z nimi dożyć nawet bardzo sędziwego wieku. Temu, co to są choroby przewlekłe i skąd się biorą, przyjrzymy się w tym artykule – zapraszamy do lektury.

Czytaj więcej

Anoskopia – co to jest i na czym polega?

Anoskopia to jedno z badań uważanych przez pacjentów za wstydliwe. Warto jednak pamiętać o tym, że jest to standardowa procedura lekarska, wykorzystywana do diagnozowania wielu chorób. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego, czym jest badanie anoskopowe oraz jak przebiega, zachęcamy do zapoznania się z przygotowanym przez nas artykułem. Mamy nadzieję, że znajdziesz w nim odpowiedzi na nurtujące Cię pytania.

Czytaj więcej