Informujemy, że wprowadziliśmy możliwość telekonsultacji - informacje pod numerem telefonu +48 662 668 669 i na stronie internetowej.

Adres
ul. Paczkowska 9a, 60-171 Poznań
Telefoniczna Rejestracja
Pon - Pt: 10:00 - 18:00

Ile kosztują badania genetyczne?

O badaniach genetycznych mówi się coraz więcej. Coraz częściej też decydujemy się je wykonywać. Nie wynika to tylko i wyłącznie z naszej ciekawości, a raczej – profilaktyki. Wiadomo bowiem, że im szybciej jesteśmy w stanie wykryć konkretną chorobę, tym większe prawdopodobieństwo na wyleczenie jej.

Czytaj więcej

Na czym polega i ile trwa odczulanie?

Na czym polega i ile trwa odczulanie?

Alergie, zwłaszcza wiosną, są dla wielu naszych pacjentów niezwykle uciążliwe. Na czym polega odczulanie i w jaki sposób może pomóc alergikom? W tym artykule udzielimy odpowiedzi na te pytania. Wyjaśnimy także, ile trwa odczulanie oraz ile kosztuje.

Gdy zdecydujesz się na immunoterapię alergenową, alergolog LaVie umożliwi Ci życie bez kataru, łzawienia oczu, kichania i zatkanego nosa.

Czytaj więcej

Jak leczyć bezdech senny?

Jak leczyć bezdech senny?

Bezdech senny co to jest i dlaczego może być groźny dla zdrowia, a nawet życia? To pytanie, które często zadają pacjenci naszej kliniki. Nie da się ukryć, że sen jest niezbędny do regeneracji organizmu, jednak nie zawsze jego jakość i długość jest optymalna dla zdrowia, a bezdech senny dotyczy coraz więcej liczby osób. Podpowiadamy, jak rozpoznać bezdech senny, jakie są jego przyczyny i jak wygląda leczenie.

Czytaj więcej

Jak pomóc osobie z depresją?

Jak pomóc osobie z depresją?

Szacunkowo w Polsce ponad dwa miliony ludzi cierpi na depresję. I chociaż przestała być tematem tabu, to wielu z nas wciąż nie wie, jak pomóc osobie z depresją. Najczęściej to efekt braku wiedzy i trudności z rozpoznaniem objawów. Dowiedz się, co możesz zrobić dla osoby z zaburzeniami depresyjnymi i jak wyleczyć depresję.

Czytaj więcej

Jak skutecznie pozbyć się chrapania

Jak skutecznie pozbyć się chrapania

Chrapanie to uciążliwa przypadłość – nie tylko dla samego chrapiącego, ale też dla śpiącego z nim partnera. Szacuje się, że z problemem chrapania zmaga się kilka milionów Polaków (z tego 80% to mężczyźni). Dowiedz się, jakie są sposoby na chrapanie, co pomoże je zniwelować, a tym samym zapewnić zdrowy, spokojny sen.

Czytaj więcej

Odchudzanie. Jak dopasować dietę do stylu życia?

Dieta a styl życia – jak to pogodzić? Wiele osób mimo kilku prób odchudzania nie straciło masy ciała, a wręcz przeciwnie – przybyło im kilogramów. Warto rozpocząć bezpieczne odchudzanie, które będzie dopasowane do wykonywanych codziennie czynności, wieku oraz aktywności fizycznej. Jak dopasować dietę do trybu życia? Podpowiadamy!

Czytaj więcej

Jak wygląda wizyta u psychologa

Jak wygląda wizyta u psychologa?

Zastanawiasz się, jak wygląda wizyta u psychologa? Dowiedz się, czym właściwie zajmuje się psycholog, jak przygotować się na spotkanie z nim oraz kto powinien skorzystać z pomocy psychologicznej. Wiele osób odczuwa lęk przed spotkaniem z psychologiem, jednak nie ma się czego obawiać. Konsultacje psychologiczne mogą poprawić Twoje samopoczucie, a nawet odmienić Twoje życie.

Czytaj więcej

Radiolog czym się zajmuje

Radiolog czym się zajmuje?

Początki radiologii związane się z odkryciem promieniowania rentgenowskiego pod koniec XIX wieku. W tym kontekście odpowiedź na pytanie: radiolog – czym się zajmuje, nasuwa się sama. Radiolog to lekarz, odpowiedzialny za wykonywania badań obrazujących ciało człowieka. Co jeszcze warto o nim wiedzieć?

Czytaj więcej

USG Nerek – jak się do niego przygotować?

USG nerek, czyli inaczej badanie ultrasonograficzne nerek, to jedna z młodszych nieinwazyjnych metod diagnostycznych, polegająca na obrazowaniu narządów za pomocą fal ultradźwiękowych. Dzięki niej można ocenić prawidłowość budowy układu moczowego oraz zaobserwować ewentualne schorzenia. Jak się przygotować do USG nerek?

Czytaj więcej

Onkolog – kim jest i kiedy warto go odwiedzić?

Onkolog to lekarz zajmujący się głównie rozpoznawaniem i leczeniem chorób nowotworowych. Zwykle wizyta u niego budzi strach, często niepotrzebnie, gdyż onkologia notuje wiele uleczalnych przypadków. Czym zajmuje się onkolog, w jakich sytuacjach trzeba go odwiedzić i dlaczego warto zrobić to jak najszybciej?

Czytaj więcej