Adres
ul. Paczkowska 9a, 60-171 Poznań
Zadzwoń
662 668 669
E-mail
biuro@klinikalavie.pl
Telefoniczna Rejestracja
Pon - Pt: 10:00 - 18:00

Ile kosztują badania genetyczne?

O badaniach genetycznych mówi się coraz więcej. Coraz częściej też decydujemy się je wykonywać. Nie wynika to tylko i wyłącznie z naszej ciekawości, a raczej – profilaktyki. Wiadomo bowiem, że im szybciej jesteśmy w stanie wykryć konkretną chorobę, tym większe prawdopodobieństwo na wyleczenie jej.

Czytaj więcej

Kiedy warto zrobić USG jamy brzusznej?

Wielu pacjentów uskarżających się na dolegliwosci bólowe, dyskomfort w obrębie brzucha czy problemy z trawieniem często decyduje sie na USG j. brzusznej jako pierwsze badanie, a osoba wykonująca USG jest pierwszym lekarzem, do którego się udają.

Czytaj więcej

Znamiona a czerniak

Czy boicie się czerniaka? Nie? To powinniście zacząć się bać. Większość z nas już od dziedziciństwa zażywa kąpieli słonecznych, nie znam nikogo, kto nie byłby choc raz poparzony przez słońce, tymczasem juz jedna nadmierna ekspozycja na prominiowanie UV, nawet dziesiatki lat wcześniej  zwiększa ilośc mutacji , zwiększając tym samym ryzyko nowotwórów skóry w tym raka i czerniaka.

Czytaj więcej

Kolonoskopia, czyli nie daj się rakowi jelita!

Aby nie dać się zaskoczyć rakowi jelita grubego przynajmniej raz na 5-10 lat warto wykonać badanie kolonoskopowe, a u osób z grup ryzyka raz na 2-3 lata. Badanie to pozwoli wykryć zmianę przed nowotworową lub raka we wczesnym stadium choroby.

Czytaj więcej

Biopsja cienko oraz gruboigłowa

Często zdarza się, że podczas badania USG piersi, węzłów chłonnych, ślinianek czy też tarczycy zostaje wykryta zmiana, np guzek lub torbiel. Ocena charakteru takiej zmiany w USG nigdy nie jest pewna, opiera się na przesłankach sugerujących jej złośliwy lub łagodny charakter. 

Czytaj więcej