Informujemy, że wprowadziliśmy możliwość telekonsultacji - informacje pod numerem telefonu +48 662 668 669 i na stronie internetowej.

Ile kosztują badania genetyczne?

O badaniach genetycznych mówi się coraz więcej. Coraz częściej też decydujemy się je wykonywać. Nie wynika to tylko i wyłącznie z naszej ciekawości, a raczej – profilaktyki. Wiadomo bowiem, że im szybciej jesteśmy w stanie wykryć konkretną chorobę, tym większe prawdopodobieństwo na wyleczenie jej.

Czytaj więcej

Czym zajmuje się kardiolog?

Nazywany jest lekarzem serca, ale jego specjalność wykracza daleko podczas leczenie tego narządu. Czym zajmuje się kardiolog, kiedy warto się do niego zgłosić, jakie badania i procedury może przepisać pacjentom – tego wszystkiego dowiesz się z naszego artykułu. 

Czytaj więcej

Refluks – przyczyny, objawy i leczenie

Dokucza Ci często zgaga lub pieczenie w przełyku? Leki z apteki pomagają tylko na chwilę? Problemem może być tak zwany refluks. Pod tym terminem kryje się zjawisko cofania się treści żołądka do przełyku. Ponieważ w medycynie wyróżnia się kilka rodzajów refluksu, na potrzeby łatwiejszej ich identyfikacji ta konkretna przypadłość określana jest jako refluks żołądkowo-przełykowy. Jakie dokładnie wyróżnia się objawy refluksu żołądka? Jak wyleczyć refluks?

Czytaj więcej

Kim jest laryngolog?

Zastanawiasz się, czym się zajmuje i kim jest laryngolog? Korzystanie z usług takiego lekarza jest obecnie bardzo popularnym rozwiązaniem w przypadku różnego rodzaju schorzeń. Zapoznaj się z naszym artykułem – na pewno będziemy w stanie rozwiać Twoje wątpliwości!

Czytaj więcej

Puchnięcie nóg – o czym może świadczyć?

Jedną z bardziej uciążliwych dolegliwości o różnorodnej etiologii jest puchnięcie nóg – przyczyny tego zjawiska mogą być bardzo poważne, ale również niegroźne, proste do usunięcia. Leczenie puchnięcia nóg jest dopasowane do przyczyny problemu. W przypadku obrzęków spowodowanych np. nadmiernym spożywaniem alkoholu lub niedostatecznym nawodnieniem wystarczy zmiana zazwyczaj nawyków. W innych wypadkach konieczna jest rozległa diagnostyka, farmakoterapia, a nawet bardziej inwazyjne formy terapii – zabiegi, operacje itp. Dowiedz się, dlaczego pojawia się opuchlizna nóg – przyczyny, możliwe leczenie i diagnostyka opisane są w dalszej części artykułu!

Czytaj więcej

Nietolerancja laktozy – objawy, przyczyny i leczenie

Nietolerancja laktozy ma niezwykle uciążliwe objawy. Bóle brzucha, wzdęcia, uczucie pełności w żołądku to tylko niektóre symptomy, występujące u osób z nadwrażliwością pokarmową na produkty mleczne. Czym jest nietolerancja laktozy, na czym opiera się jej diagnostyka i leczenie? Czytaj dalej, a odpowiedzi na te pytania będą dla Ciebie jasne. Dzięki nam nietolerancja laktozy nie będzie miała przed Tobą tajemnic.

Czytaj więcej

Migrena – objawy, przyczyny i leczenie

Często doświadczasz napadowych bólów głowy, które uniemożliwiają Ci pracę czy naukę? Dzięki nam dowiesz się: czym jest migrena, jakie ma objawy oraz poznasz jej przyczyny. Co równie ważne odkryjesz także skuteczne sposoby leczenia tej dolegliwości. Sprawimy, że migrenowy ból głowy nie będzie miał przed Tobą tajemnic!

Czytaj więcej

Ból w klatce piersiowej – przyczyny, diagnostyka i leczenie

Do objawów, które wzbudzają najwięcej niepokoju wśród pacjentów, bez wątpienia należy ból w klatce piersiowej. Przyczyny mogą być bardzo różne i nie zawsze są związanie ze schorzeniami serca. Ucisk w klatce piersiowej nie we wszystkich przypadkach jest symptomem poważnej choroby, jednak nigdy nie można go lekceważyć. Bólowi w tych okolicach często towarzyszą także inne objawy, na przykład mdłości, zawroty głowy, zimne poty czy osłabienie. Przeczytaj nasz artykuł i przekonaj się, jakie mogą być przyczyny bólu w klatce piersiowej.

Czytaj więcej

Czym zajmuje się lekarz pediatra?

Twoje dziecko choruje i zastanawiasz się, czy pomoże Ci pediatra. Dowiedz się, czym się zajmuje, jakie choroby leczy oraz z jakimi dolegliwościami warto się do niego zwrócić. Poznaj także różnice między lekarzem rodzinnym a pediatrą. Na koniec podpowiemy Ci, jakie cechy powinien mieć specjalista zajmujący się dziećmi. Dzięki temu z łatwością znajdziesz dobrego pediatrę.

Czytaj więcej

Zapalenie pęcherza moczowego - przyczyny, objawy i leczenie

Zapalenie pęcherza moczowego – przyczyny, objawy i leczenie

Zapalenie pęcherza to powszechna dolegliwość. Najczęściej dotyczy kobiet, choć występuje także u mężczyzn. Zapalenie pęcherza ma objawy, które ciężko jest przeoczyć. Pieczenie podczas oddawania moczu, ciągłe parcie na mocz czy ból w podbrzuszu to tylko niektóre z nich. Dowiedz się, jakie są objawy, przyczyny oraz sposoby leczenia zapalenia pęcherza moczowego. Sprawdź także, jak zapobiegać tej dolegliwości.

Czytaj więcej

Kaszak - co to jest i jak go usunąć?

Kaszak – co to jest i jak go usunąć?

Wyczuwasz niewielkie zgrubienie lub guzek pod skórą? Dowiedz się: co to jest kaszak i w jaki sposób można go usunąć. Wyjaśnimy Ci także, gdzie występuje oraz czy może być groźny. Dzięki nam kaszak i jego przyczyny będą dla Ciebie jasne.

Czytaj więcej