Informujemy, że wprowadziliśmy możliwość telekonsultacji - informacje pod numerem telefonu +48 662 668 669 i na stronie internetowej.

Adres
ul. Paczkowska 9a, 60-171 Poznań
Telefoniczna Rejestracja
Pon - Pt: 10:00 - 18:00

Katarzyna Zając

Z wykształcenia jestem arteterapeutką i magistrem sztuki. Kształciłam się na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu oraz Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Jestem także trenerem I stopnia sensoplastyki. Temat autoekspresji twórczej zgłębiałam u Arno Sterna, zdobywając uprawnienia do prowadzenia pracowni Malort.

Z zamiłowaniem zajmuję się arteterapią. Metoda ta wywodzi się z psychoterapii i bazuje na twórczych działaniach, które wspomagają proces terapautyczny.

Jestem przekonana o olbrzymiej mocy sztuki i twórczości a także o tym, że każdy człowiek jest twórczy z natury. W arteterapii istotny jest proces a nie dzieło, dlatego żadne umiejetności artystyczne nie są potrzebne ani wskazane. Zgadzam się ze stwierdzeniem, że sztuka/twórczość potrafi wyrazić to czego nie są w stanie wyrazić słowa. Pokazać nam treści o których istnieniu nie mieliśmy pojęcia.Jest to idealna metoda dla dzieci oraz osób które mają problemy z werbalizacją swoich emocji.

W obliczu wielu wartości przypisywanych twórczości istnieją dwa podejścia. Pierwsze uznaje, że tworzenie i sztuka sama w sobie ma charakter terapeutyczny drugie, że sama kreacja może być rzeczywistą psychoterapią tylko wtedy, gdy przyjmuje określone formy. Gdy twórczość odbywa się w obecności arteterapeuty, który świadomie prowadzi pacjenta do terapeutycznych rezultatów- taka jest moja rola.

Najbliższa jest mi arteterapia poprzez sztuki plastyczne. Zgodnie ze swoim wykształceniem przede wszystkim działam w oparciu o nią, jednak chętnie czerpie z innych metod. W zależności od indywidualnych potrzeb, dostosowuję metody i towarzyszę osobie która mi zaufała w drodze do osiągnięcia celu.

Aby umówić się na wizytę:

Zadzwoń do nas +48 662 668 669 lub Umów wizytę online


Dostępne badania:

BadanieCena
Konsultacja specjalistyczna180 zł
  
  
  
  
  
  
  

Nasi specjaliści:

Katarzyna Zając

Aby umówić się na wizytę:

Zadzwoń do nas +48 662 668 669 lub Umów wizytę online