Informujemy, że wprowadziliśmy możliwość telekonsultacji - informacje pod numerem telefonu +48 662 668 669 i na stronie internetowej.


 


Anoskopia

Anoskopia to badanie, które umożliwia określenie zmian w błonie śluzowej odbytu i końcowego odcinka jelita grubego, które mogą powodować uciążliwe dolegliwości. Wskazaniem do badania najczęściej jest ból w okolicy odbytu, świąd, krwawienie, zaparcia. Odbywa się przy wykorzystaniu anoskopu, czyli wziernika wprowadzanego do odbytu. Anoskopia jest badaniem endoskopowym, które cechuje niska cena, krótki czas trwania oraz nieinwazyjność. Podczas badania gastrolog może także pobrać wycinki do badań diagnostycznych. Poprzedzające anoskopię badanie fizykalne oraz badanie per rectum (przez odbyt) wraz z ostatecznym badaniem, czyli anoskopią, pozwalają uzyskać optymalne wyniki. Anoskopia to badanie, jakie w Poznaniu w Klinice La Vie wykonuje doświadczony gastrolog, zapewniający bezbolesny przebieg.

Anoskopia – jak wygląda badanie?

Anoskopia w Poznaniu w naszej klinice to badanie, które trwa około 10 minut. Przez ten czas pacjent leży na boku, a lekarz obserwuje kanał odbytu, wykorzystując wziernik anoskopu o długości 8-10 cm. Jest to badanie, które ze względu na swoją specyfikę może powodować uczucie dyskomfortu, ale jest bezbolesne. Warto jednak wiedzieć, że nasza prywatna klinika w Poznaniu wykonuje je także przy użyciu żelu znieczulającego z lidokainą. Wybierając nasze gabinety lekarskie w Poznaniu, pacjenci po anoskopii od razu otrzymują wyniki, a przypadku konieczności, zostają skierowani na kolejne badania. Profesjonalny gastrolog w Poznaniu, jakiego pacjenci znajdą w naszym Centrum Zdrowia, realizuje kompleksową usługę, zapewniając profesjonalne wsparcie medyczne.

Co jeszcze warto wiedzieć o anoskopii w Poznaniu?

Anoskopia w Poznaniu – jaka jest dokładna cena, jak przygotować się do badania i czy istnieją przeciwwskazania do jego wykonania? Aby poznać odpowiedź na te i inne pytania zapraszamy do zapoznania się z naszym cennikiem oraz do kontaktu. Specjaliści z Centrum Zdrowia La Vie służą swoją wiedzą.

 

Aby umówić się na wizytę:

Zadzwoń do nas +48 662 668 669 lub Umów wizytę online