Informujemy, że wprowadziliśmy możliwość telekonsultacji - informacje pod numerem telefonu +48 662 668 669 i na stronie internetowej.

Gastroskopia Poznań Prywatnie

W Klinice La Vie gastroskopia w Poznaniu cieszy się dobrymi opiniami. Wszystko dzięki temu, że współpracujemy z wysokiej klasy specjalistami, którzy do każdego pacjenta podchodzą indywidualnie, z dużą dozą empatii. Jeżeli poszukujesz lekarza, który udzieli Ci profesjonalnej pomocy, zgłoś się na gastroskopię w Poznaniu prywatnie u nas. Oferujemy miłą atmosferę, pełen profesjonalizm, a także atrakcyjny cennik.


Gastroskopia prywatnie Poznań – umów się na wizytę:

Zadzwoń do nas +48 662 668 669 lub Umów wizytę online

Gastroskopia – opis badania

Gastroskopia – badanie górnego odcinka przewodu pokarmowego za pomocą endoskopu giętkiego (gastroskopu). Badanie wykonuje się w pozycji leżącej na boku. Podczas jego trwania lekarz wprowadza gastroskop przez usta po znieczuleniu miejscowym gardła (w naszej prywatnej klinice w Poznaniu oferujemy także sedację), w celu oceny:

 • przełyku,
 • żołądka,
 • dwunastnicy.

W trakcie badania z miejsc podejrzanych pobierane są wycinki, które są następnie badane przez histopatologa. Dodatkowo oferujemy możliwość pobrania wycinka w celu wykonania testu na  obecność bakterii Helicobacter pylorii.

Gastroskopia jest praktycznie jedynym badaniem pozwalającym wykryć stany zapalne żołądka, drobne wrzody i nadżerki. Jest to badanie bezpieczne, obarczone niewielkim odsetkiem powikłań. Do najgroźniejszych z nich należą przedziurawienie (perforacja) przewodu pokarmowego i krwawienie. Zdarzają się one jednak niezwykle rzadko, głównie u pacjentów obciążonych chorobami przewlekłymi.

Wbrew obiegowej opinii badanie jest dobrze znoszone przez większość pacjentów, trwa zaledwie kilka minut. W naszej klinice gastroskopia w Poznaniu jest wykonywana za pomocą wysokiej klasy sprzętu japońskiej firmy Pentax. W Klinice La Vie dbamy o to, aby badanie, jakim jest gastroskopia, było dla naszych klientów jak najbardziej komfortowe.

Gastroskopia – przygotowanie do badania

Sprawdzony gastrolog z Poznania, którego spotkasz w naszej klinice, przeprowadzi badanie w dogodnym dla Ciebie terminie. Poniżej znajdziesz wskazówki, które pomogą Ci się do niego przygotować:

 • Jeśli gastroskopia odbędzie się w godzinach dopołudniowych: dzień przed badaniem, wieczorem możesz zjeść lekką kolację, bez mleka i nabiału. Płyny możesz przyjmować do godziny 22:00. Na badanie zgłoś się na czczo – nie wolno nic jeść, pić, a także żuć gumy.
 • Jeżeli badanie odbywa się po południu: rano możesz zjeść lekkie śniadanie, bez mleka i nabiału. Ostatni posiłek należy spożyć minimum na sześć godzin przed gastroskopią. Nie wolno żuć gumy.
 • Jeśli przyjmujesz jakieś leki na stałe, weź je (popijając łykiem lub dwoma wody). Nie wolno ich brać bezpośrednio przed badaniem.
 • Gdy przyjmujesz leki rozrzedzające krew, skonsultuj się z lekarzem. Zalecane jest ich odstawienie na około 5 dni przed gastroskopią.
 • W dniu badania zgłoś się z dokumentem tożsamości i aktualnymi badaniami:
  • w przypadku znieczulenia miejscowego: HBs lub dowód szczepienia p/wzw;
  • w przypadku głębokiej sedacji (dożylnej):
   • grupa krwi,
   • morfologia,
   • APTT, INR,
   • elektrolity (Na, K),
   • glukoza na czczo,
   • HBs lub dowód szczepienia p/wzw,
   • EKG.

Znieczulenie miejscowe

Znosi odczuwanie bólu w określonych okolicach ciała, w przypadku gastroskopii polega na znieczuleniu okolicy gardła Xylokainą w sprayu.


Nasi specjaliści:

Marek Borucki

Marek Borucki

Gastroenterolog
Piotr Meisnerowski

Piotr Meisnerowski

Chirurg - Endoskopista
Marcin Gabryel

Marcin Gabryel

Chirurg - Endoskopista

Gastroskopia Poznań

W naszych prywatnych gabinetach lekarskich w Poznaniu wykonujemy między innymi gastroskopię. Podczas każdego badania dbamy o jak największy komfort naszych pacjentów.

Gastroskopia to badanie górnego odcinka przewodu pokarmowego za pomocą endoskopu giętkiego (gastroskopu). Wykonuje się ją w pozycji leżącej na boku, a podczas jej trwania lekarz wprowadza gastroskop przez usta, po uprzednim znieczuleniu miejscowym gardła.

Wszystkich pacjentów z Wielkopolski zapraszamy do La Vie – prywatnej kliniki w Poznaniu. Gwarantujemy opiekę medyczną na najwyższym poziomie oraz sympatyczną atmosferę. U nas możesz liczyć na pełne zrozumienia traktowanie oraz empatyczne podejście do Twoich problemów. Zapraszamy na gastroskopię w Poznaniu w atrakcyjnej cenie.

Zapraszamy do naszej kliniki

Zapraszamy na gastroskopię w dobrej cenie pacjentów z Poznania oraz okolic. Nasi specjaliści wykonują także wiele innych badań układu pokarmowego, np. kolonoskopię w Poznaniu. Zachęcamy do umawiania wizyt!


Poznań gastroskopia – umów się na wizytę:

Zadzwoń do nas +48 662 668 669 lub Umów wizytę online