Informujemy, że wprowadziliśmy możliwość telekonsultacji - informacje pod numerem telefonu +48 662 668 669 i na stronie internetowej.

Kolonoskopia Poznań Prywatnie

Interesuje Cię kolonoskopia w Poznaniu prywatnie? Szukasz specjalisty, który wykona to badanie w jak najbardziej komfortowych warunkach? Jeżeli tak, mamy dla Ciebie dobrą informację. Zapraszamy do naszej prywatnej kliniki w Poznaniu, gdzie czekają na Ciebie najwyższej klasy specjaliści, gotowi przeprowadzić to badanie w jak najbardziej komfortowych warunkach. Gwarantujemy opiekę medyczną na najwyższym poziomie oraz dostęp do doświadczonych lekarzy. Prowadzone przez nas badania, a wśród nich kolonoskopia w Poznaniu zyskują pozytywne opinie zadowolonych pacjentów - sprawdź sam. Skontaktuj się z rejestracją i umów wizytę!


Kolonoskopia Poznań - umów się na wizytę:

Zadzwoń do nas +48 662 668 669 lub Umów wizytę online

Kolonoskopia - opis badania

Kolonoskopię wykonuje się u pacjentów w pozycji leżącej na boku. Kolonoskop gastrolog wprowadza przez odbyt po uprzedniej sedacji pacjenta. W trakcie badania z miejsc podejrzanych pobierane są wycinki (zwykle około 2-3), które są następnie badane przez histopatologa. Dodatkowo usuwane są małe polipy, jeśli takowe zostaną wykryte.

Kolonoskopia jest praktycznie jedynym badaniem pozwalającym zdiagnozować stany zapalne jelit, bezpiecznie usunąć małe polipy i wykryć wczesne zmiany nowotworowe. Szczególnie ważne jest, aby wykonać kolonoskopię w przypadku obecności krwi/śluzu w stolcu, co nasuwa podejrzenie zmian nowotworowych. Podobnie jak wykonywana w naszych gabinetach w Poznaniu gastroskopia, jest to badanie bezpieczne, obarczone niewielkim odsetkiem powikłań. Do najgroźniejszych należą:

  • przedziurawienie (perforacja) przewodu pokarmowego,
  • krwawienie. 

Badanie jest ze swej natury bolesne, w związku z czym wykonujemy je w sedacji, z podaniem leków przeciwbólowych. W naszej klinice w Poznaniu, wykonując kolonoskopię, korzystamy z najwyższej jakości sprzętu.

Przygotowanie do kolonoskopii

Podpowiadamy, jak przygotować się na kolonoskopię prywatnie w naszej klinice. Zalecenia dietetyczne:

  • 5 dni przed badaniem nie wolno spożywać owoców pestkowych np. winogron, porzeczek, truskawek, malin itp. oraz wszelkich ziaren np. siemię lniane, pieczywo z ziarnami;

  • 2 dni przed badaniem zalecana jest dieta ubogo-resztkowa, zrezygnuj z warzyw i owoców, potraw tłustych, kasz, soków przecierowych i zup warzywnych, ciemnego pieczywa. Dozwolone są: jajka gotowane, mięsa i ryby (zwłaszcza gotowane, duszone i grillowane), drobne makarony np. nitki, białe pieczywo, słaba herbata, jasne napoje i soki klarowne, jasne galaretki, kisiele (bez owoców), klarowny bulion;

  • w dniu poprzedzającym badanie możesz zjeść tylko śniadanie, bez surowych owoców i warzyw oraz napojów gazowanych. Dozwolone jest spożycie zupy w formie zmiksowanej (zupa krem), kisielu lub białej bułki bez ziarna z masłem i szynką. Inne napoje można pić w dowolnej ilości.

Inne zalecenia przed kolonoskopią obejmują:

  • przeczyszczenie przed badaniem, które wymaga spożycia leków przeczyszczających;
  • stale przyjmowane leki można w tym dniu przyjąć, popijając 1-2 łykami wody, ale nie bezpośrednio przed badaniem;
  • osoby przyjmujące leki rozrzedzające krew i preparaty żelaza, powinny po konsultacji z lekarzem przestać je przyjmować na 5 dni przed planowanym badaniem;
  • w dniu badania należy zgłosić się z dokumentem tożsamości i aktualnymi badaniami:
    • w przypadku znieczulenia miejscowego: HBs lub dowód szczepienia p/wzw;
    • w przypadku głębokiej sedacji (dożylnej):
      • grupa krwi,
      • morfologia,
      • APTT, INR,
      • elektrolity (Na, K),
      • glukoza na czczo,
      • HBs lub dowód szczepienia p/wzw,
      • EKG.
  • gdy badanie jest wykonywane w sedacji, należy przyjść na badanie z osobą towarzyszącą (w celu odebrania po około 2 godzinach od rozpoczęcia badania).
  • nie należy prowadzić pojazdów minimum 12 godzin po głębokiej sedacji.

Sedacja dożylna

Od początku do końca trwania znieczulenia pacjent jest w stanie podobnym do snu. Początek znieczulenia następuje po dożylnym podaniu leków nasennych i przeciwbólowych, kolejne ich dawki stosowane są w miarę potrzeb podczas trwającego zabiegu. Jest to krótkie i płytkie znieczulenie na czas wykonania badania/zabiegu, nie wymaga założenia rurki intubacyjnej.


Kolonoskopia Poznań prywatnie - nasi specjaliści:

Marek Borucki

Marek Borucki

Gastroenterolog

Kolonoskopia w Poznaniu w dobrej cenie

Kolonoskopia to badanie jelita grubego i końcowego odcinka j. krętego (cienkiego) za pomocą endoskopu giętkiego (kolonoskopu). To jedno z ważniejszych badań, wykonywanych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. W naszych gabinetach lekarskich w Poznaniu wykonujemy je rutynowo - mamy w tym duże doświadczenie. Zachęcamy do umawiania prywatnych wizyt, podczas których wykonamy kolonoskopię w Poznaniu w atrakcyjnej cenie. Obsługujemy pacjentów ze wszystkich zakątków Wielkopolski!

Zapraszamy na badanie do Kliniki La Vie

Niezależnie od tego, czy potrzebujesz konsultacji gastrologa z Poznania, czy planujesz prywatnie wykonać badanie, jakim jest kolonoskopia, możesz na nas liczyć. W gabinetach Kliniki La Vie czekają na Ciebie wysokiej klasy specjaliści, gotowi pomóc. Zachęcamy do kontaktu z naszą rejestracją oraz do umawiania wizyt.


Aby umówić się na wizytę:

Zadzwoń do nas +48 662 668 669 lub Umów wizytę online