Informujemy, że wprowadziliśmy możliwość telekonsultacji - informacje pod numerem telefonu +48 662 668 669 i na stronie internetowej.


Rektoskopia

Rektoskopia to badanie endoskopowe końcowego odcinka przewodu pokarmowego. Pozwala dokonać oceny błony śluzowej jelita grubego, a dodatkowo, podczas jej trwania, lekarz może także pobrać wycinek do badania, usunąć polip lub powstrzymać krwawienie. Rektoskopia jest badaniem, które cechuje niska cena oraz krótki czas trwania. Doświadczony gastrolog w Poznaniu, w naszej klinice wykonuje rektoskopię w czasie około 10 minut. Badanie rektoskopowe pozwala znaleźć przyczynę dolegliwości, takich jak np. ból w  okolicach odbytu, krwawienie z odbytu, długotrwała biegunka czy zaburzenia rytmu wypróżnień, wykryć polipy czy endometriozę. Rektoskopia to badanie, które prywatna klinika w Poznaniu Centrum Zdrowia La Vie wykonuje z dbałością o możliwie optymalny komfort pacjentów.

Jak przebiega badanie rektoskopowe?

Nasza klinika wykonuje rektoskopię w Poznaniu, w atrakcyjnej cenie, zapewniając pacjentom kompleksową realizację usługi. W trakcie badania pacjent leży na boku, a lekarz początkowo przeprowadza badanie per rectum - wprowadzając do odbytu palec, a kolejno wprowadza do odbytnicy rektoskop. Za pomocą zamieszczonej na nim kamery lekarz dokonuje oceny stanu błony śluzowej oraz stwierdza występowanie zmian lub ich brak. Wielu pacjentów zastanawia się, czy rektoskopia to badanie bolesne. Badanie rektoskopowe wykonywane jest przy użyciu żelu znieczulającego, którym posmarowany jest wziernik. Wybierając do przeprowadzenia rektoskopii nasze gabinety lekarskie w Poznaniu, pacjenci mogą spodziewać się konkurencyjnych cen oraz kompleksowej opieki medycznej. 

Rektoskopia w Poznaniu - co jeszcze warto wiedzieć?

Czy istnieją przeciwwskazania do wykonania badania jelita grubego, jakim jest rektoskopia? Czy trzeba się do niego specjalnie przygotować? Jaka jest dokładna cena rektoskopii? Zapraszamy do zapoznania się z cennikiem oraz do kontaktu. Na wszelkie pytania odnośnie rektoskopii w Poznaniu w naszej klinice odpowiedzą specjaliści.


Aby umówić się na wizytę:

Zadzwoń do nas +48 662 668 669 lub Umów wizytę online