Informujemy, że wprowadziliśmy możliwość telekonsultacji - informacje pod numerem telefonu +48 662 668 669 i na stronie internetowej.

Drenaż limfatyczny Poznań Prywatnie

Drenaż limfatyczny w Klinice La Vie w Poznaniu jest prostym zabiegiem, który doskonale oddziałuje na ciało człowieka. Jego zadaniem jest poprawa motoryki układu chłonnego oraz redukcja obrzęków. Duża skuteczność oraz widoczne efekty sprawiają, że szczególnie chętnie decydują się na niego kobiety walczące z cellulitem i nadmiarowymi kilogramami. Nasza prywatna Klinika w Poznaniu zaprasza na drenaż limfatyczny nie tylko panie, ale także panów w każdym wieku.


Aby umówić się na wizytę:

Zadzwoń do nas +48 662 668 669 lub Umów wizytę online


Nasi specjaliści:

Marta Szymańska

Marta Szymańska

Fizjoterapeuta

Drenaż limfatyczny - na co?

Dobry fizjoterapeuta w Poznaniu może wykonać skuteczny drenaż limfatyczny (zwany również masażem limfatycznym) na obszary ciała takie jak:

 • nogi,
 • ręce,
 • twarz,
 • brzuch.

Drenaż limfatyczny jest zabiegiem pomagającym zmniejszyć obrzęki limfatyczne. Ich objawami są opuchlizna i zgrubiała twarda skóra, bolesność, problemy z poruszaniem kończynami lub uczucie ich ciężkości. Dzięki zabiegowi masażu limfatycznego w naszej Klinice w Poznaniu pomagamy usprawnić pracę układów limfatycznego oraz krwionośnego, co przełoży się nie tylko na lepszy wygląd, ale także korzystne samopoczucie.

Wskazania do wykonania drenażu limfatycznego

Najczęściej wykonuje się drenaż limfatyczny po następujących wskazaniach:

 • pierwotne i wtórne obrzęki limfatyczne,
 • obrzęki tłuszczowe,
 • obrzęki żylno-limfostatyczne,
 • obrzęki pourazowe i pooperacyjne,
 • nadwaga i otyłość,
 • choroby jak dna moczanowa, zaburzenia troficzne skóry czy zwyrodnienia stawów.

Nasze gabinety lekarskie w Poznaniu często wykonują drenaż limfatyczny również u sportowców, jako element regeneracji powysiłkowej organizmu. Wielu osobom zabieg ten pomaga także w redukcji cellulitu, oczyszczaniu organizmu z toksyn czy zniwelowaniu uczucia ciężkości nóg (np. wynikających z pracy siedzącej).

Przeciwwskazania do drenażu limfatycznego

Istnieją przeciwwskazania do wykonania drenażu limfatycznego. Wśród nich znajdują się zakrzepowe zapalenie żył, niewydolność serca, ciąża czy zapalenie naczyń limfatycznych. Jeśli zastanawiasz się, czy możesz skorzystać z masażu limfatycznego, zgłoś się do naszych specjalistów z Kliniki La Vie. Dzięki przeprowadzeniu wywiadu i sprawdzeniu wyników badań będą w stanie ocenić wskazania lub przeciwwskazania do wykonania zabiegu.

Jakie są efekty drenażu limfatycznego?

Zastanawiasz się, co możesz osiągnąć decydując się na drenaż limfatyczny w Poznaniu w gabinetach Kliniki La Vie? Zyskać można całkiem sporo, ponieważ zabieg ten pomaga:

 • ujędrnić i napinać skórę,
 • zmniejszyć obrzęki,
 • redukować cellulit,
 • oczyścić organizm z toksyn,
 • w procesie odchudzania,
 • odprężyć i zrelaksować organizm.

Warto umówić się na wizytę u fizjoterapeuty oraz na drenaż limfatyczny w naszych gabinetach na poznańskim Junikowie. Przychodząc do Kliniki La Vie, możesz liczyć na specjalne traktowanie - każdy pacjent jest dla nas wyjątkowy i chcemy, aby czuł się u nas dobrze.

Jak przebiega drenaż limfatyczny?

Masaż limfatyczny na ogół składa się z 2 faz: fazy przesuwania i fazy odprężenia. Wykonywany jest zgodnie z kierunkiem przepływu limfy. Składa się z płynnych ruchów i umiarkowanego nacisku na określone partie ciała. Powoduje to zwiększenie przepływu chłonki i jej recyrkulacji oraz odprężenie organizmu.

Drenaż limfatyczny - cena

W Klinice La Vie wykonujemy drenaż limfatyczny w atrakcyjnej cenie. Współpracujemy z doświadczonymi specjalistami, dzięki czemu mamy pewność, że nasi pacjenci otrzymują usługi na najwyższym możliwym poziomie. Zachęcamy do kontaktu z nami oraz umawiania wizyt na drenaż limfatyczny. Jeśli zainteresował Cię ten zabieg, możesz się z nami wygodnie skontaktować telefonicznie lub za pośrednictwem naszej strony internetowej. 

A w przypadku problemów zdrowotnych zapraszamy do umówienia wizyty u naszych specjalistów w LA Vie - gabinetach lekarskich w Poznaniu.


Aby umówić się na wizytę:

Zadzwoń do nas +48 662 668 669 lub Umów wizytę online