Informujemy, że wprowadziliśmy możliwość telekonsultacji - informacje pod numerem telefonu +48 662 668 669 i na stronie internetowej.

Masaż sportowy Poznań Prywatnie

Masaż sportowy to wyjątkowy zabieg przeznaczony dla osób aktywnie lub zawodowo uprawiających sport i dbających o wysoką aktywność fizyczną. Pomoc doświadczonego fizjoterapeuty sprawi, że łatwiej będzie Ci utrzymać formę oraz unikać kontuzji. Zapraszamy na masaż sportowy w Poznaniu do naszych gabinetów. Tutaj, w prywatnej atmosferze zajmą się Tobą nasi najlepsi fizjoterapeuci. Zależy Ci na wysokiej jakości oraz profesjonalizmie? Oferuje je nasza prywatna Klinika w Poznaniu na Junikowie. Zgłoś się na masaż sportowy już dziś!


Aby umówić się na wizytę:

Zadzwoń do nas +48 662 668 669 lub Umów wizytę online


Nasi specjaliści:

Marta Szymańska

Marta Szymańska

Fizjoterapeuta

Masaż sportowy - ulga dla mięśni

W naszych gabinetach doświadczony fizjoterapeuta w Poznaniu przeprowadzi masaż sportowy, który pomoże:

 • pobudzić układ ruchu przed wysiłkiem,
 • usprawnić krążenie chłonki i krwi, dzięki czemu do mięśni zostaną szybciej dostarczone substancje odżywcze,
 • uniknąć lub pozbyć się zakwasów,
 • rozluźnić mięśnie,
 • zrelaksować się ciału po intensywnym wysiłku,
 • w procesach regeneracyjnych organizmu,
 • poprawić metabolizm,
 • zmniejszyć ryzyko wystąpienia kontuzji,
 • ułatwić uzyskanie równowagi psychicznej.

Wykonywany w naszej Klinice masaż sportowy w Poznaniu trwa około 30 minut, podczas których terapeuta pracuje z całym ciałem pacjenta. Dzięki fachowemu masażowi znacznie łatwiej będzie Ci utrzymać odpowiednią formę.

Jak przebiega masaż sportowy?

Masaż sportowy przyjmuje różne formy, lecz w każdej z nich czerpie z masażu klasycznego. Można spodziewać się więc „głaskania” na początku i na końcu sesji, rozcierania, wyciskania, ugniatania oraz oklepywania ciała. Z tą jednak różnicą, że masaż sportowy odbywa się z użyciem większej siły i energii niż w przypadku masażu klasycznego. Może być przy tym nieco bolesny, co ma pobudzić sprawność mięśni, rozgrzać i dotlenić organizm czy też zwiększyć krążenie krwi i limfy. Zwykle najwięcej uwagi w trakcie masażu poświęca się trzem partiom, najszybciej ulegającym kontuzji, tj. łydki, zginacze bioder i odwodziciel uda.

Rodzaje masażu sportowego

Rodzaje masażu sportowego zależą od fazy przygotowania treningowego, w której aktualnie znajduje się zawodnik, a także od rodzaju podejmowanego przez niego wysiłku fizycznego. Dzieli się je m.in. na:

 • masaż sportowy podtrzymujący - wykonywany w okresie wolnym od zawodów (po sezonie lub na jego początku), służy podtrzymaniu kondycji oraz elastyczności ciała;
 • masaż sportowy startowy - wykonywany tuż przed rozgrzewką przed startem w zawodach, szybko rozgrzewa mięśnie, przygotowując je do dalszego wysiłku;
 • masaż sportowy przedwysiłkowy - wykonywany od dnia po ostatnim masażu treningowym aż do momentu startu, rozluźnia mięśnie i pobudza je do działania;
 • masaż sportowy treningowy - wykonywany podczas całego cyklu treningowego, utrzymujący organizm w gotowości do startów;
 • masaż sportowy powysiłkowy - wykonywany po treningu oraz między startami, jego celem jest regeneracja organizmu po wysiłku.

Często masaż sportowy porównywany jest do masażu izometrycznego, który pomaga w odbudowie i przyroście masy mięśniowej. Ponadto, pomaga je zregenerować, poprawić krążenie limfy i dotlenić skórę.

Masaż sportowy - dla kogo?

Na masaż sportowy w Poznaniu zapraszamy wszystkie aktywne fizycznie osoby. Niezależnie od tego, czy uprawiasz sport zawodowo, czy Twoją największą pasją, którą realizujesz po pracy, jest bieganie, pływanie lub podnoszenie ciężarów - nasz doświadczony fizjoterapeuta w Poznaniu chętnie Ci pomoże.

Nie zaleca się jednak, aby z masażu sportowego korzystały osoby całkowicie bierne fizycznie lub uprawiające sport jedynie okazyjnie. Przeciwwskazaniem mogą być również problemy ze strony układu krążenia czy infekcje.

Masaż sportowy - cena

W Klinice La Vie w Poznaniu wszyscy pacjenci mogą liczyć nie tylko na fachową obsługę i profesjonalną opiekę medyczną, ale także na atrakcyjny cennik. Konkurencyjna cena masażu sportowego to tylko jedna z cech, która przyciąga do nas pacjentów z całego Poznania. Zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą, a także do umawiania wizyt - telefonicznie lub online. Jeśli masz jakiekolwiek problemy ze zdrowiem, to nasze gabinety lekarskie w Poznaniu stoją przed Tobą otworem.


Aby umówić się na wizytę:

Zadzwoń do nas +48 662 668 669 lub Umów wizytę online