Informujemy, że wprowadziliśmy możliwość telekonsultacji - informacje pod numerem telefonu +48 662 668 669 i na stronie internetowej.

Ostrzyknięcia PRP


Ostrzyknięcia PRP

Ostrzyknięcia PRP to zabieg, który może przynieść ulgę w różnego rodzaju schorzeniach, takich jak np. stany zapalne stawów i okołostawowe, trudno gojące się rany i złamania, czy urazy ścięgien, więzadeł, mięśni. Dzięki tak szerokiemu zastosowaniu osocze bogatopłytkowe pozwala leczyć kolano, nadgarstek, bark oraz wszelkie inne miejsca występowania ścięgien, mięśni, więzadeł, chrząstki i kości, a wszystko to w korzystnej cenie. Jednorazowe zabiegi ostrzyknięcia osoczem PRP, jakie wykonuje prywatna klinika w Poznaniu Centrum Zdrowia La Vie, pozwalają stymulować regenerację i namnażanie komórek, w wyniku czego proces gojenia poszczególnych urazów przebiega znacznie szybciej.

Czym jest osocze bogatopłytkowe i na czym polega zabieg?

Osocze bogatopłytkowe, jakie podaje się w kolano, czy inną część ciała, to koncentrat własnych płytek krwi pacjenta, które bogate są w czynniki wzrostu. To właśnie te czynniki: PDGF, TGF, VEGF, EGF mają znaczny wpływ na proces gojenia. Zabiegi ostrzyknięcia osoczem bogatopłytkowym PRP to jedna z najbardziej zaawansowanych metod bezoperacyjnej regeneracji stawów oraz uśmierzania stanów zapalnych ścięgien i mięśni. Wykonywane przez nasze gabinety lekarskie w Poznaniu zabiegi ostrzyknięcia osoczem PRP polegają na miejscowej, precyzyjnej iniekcji preparatu w miejsce zmienione chorobowo, pod kontrolą aparatu USG. Preparat ten, czyli osocze bogatopłytkowe, powstaje w wyniku pobrania krwi pacjenta, która kolejno zostaje przeniesiona do specjalnego separatora, umieszczanego w wirówce, gdzie zostaje poddana podwójnemu wirowaniu. Zabiegi ostrzyknięcia osoczem bogatopłytkowym przyczyniają się do namnażania komórek i przyspieszenia regeneracji, w ich wyniku zmniejszone zostają także dolegliwości bólowe. Decydując się na ostrzyknięcia PRP, pacjenci poddają się skutecznej metodzie leczenia, przynoszącej szybkie efekty.

Ostrzyknięcia PRP - profesjonalnie i skutecznie

Podanie osocza bogatopłytkowego w kolano, nadgarstek lub inne, dotknięte chorobowo miejsce, to usługa, jaką nasz doświadczony ortopeda w Poznaniu realizuje w atrakcyjnej cenie. Zapraszamy do zapoznania się z cennikiem usług kliniki oraz do kontaktu.


Aby umówić się na wizytę:

Zadzwoń do nas +48 662 668 669 lub Umów wizytę online