Informujemy, że wprowadziliśmy możliwość telekonsultacji - informacje pod numerem telefonu +48 662 668 669 i na stronie internetowej.

Ultrasonografia, inaczej USG prostaty to najpopularniejsze badanie diagnostyczne gruczołu krokowego, szczególnie przydatne w rozpoznawaniu przerostu prostaty. USG prostaty w Poznaniu to nieskomplikowane badanie wykonane w naszej klinice, pozwalające zobrazować wielkość oraz inne cechy gruczołu krokowego. Badania ultrasonograficzne są bezbolesne, w pełni bezpieczne i nieinwazyjne, zazwyczaj trwają zaledwie kilka minut. Nasza prywatna klinika Poznań oferuje USG prostaty w atrakcyjnej cenie. Badania wykonują nasi wykwalifikowani specjaliści, w dogodnym dopasowanym do pacjenta terminie.


Aby umówić się na wizytę:

Zadzwoń do nas +48 662 668 669 lub Umów wizytę online


Nasi specjaliści:


Dlaczego warto wykonać USG gruczołu krokowego?

Nasza doświadczona i renomowana klinika przeprowadza USG prostaty w Poznaniu. Na profilaktyczne badanie szczególnie zapraszamy wszystkich mężczyzn po 40. roku życia. Wraz z wiekiem wzrasta bowiem ryzyko zachorowania na poważne choroby gruczołu krokowego, dlatego warto regularnie badać prostatę. Ogromnym problemem jest to, że większość nowotworów rozwija się w sposób bezobjawowy. USG prostaty jest więc niezwykle pomocnym badaniem w rozpoznaniu raka gruczołu krokowego oraz oceny przerostu stercza lub innych schorzeń. Pierwszym krokiem w profilaktyce jest wizyta u lekarza specjalisty - urologa. Zwykle zleca on badanie USG prostaty w celu określenia wielkości, kształtu, objętości oraz ogólnego stanu gruczołu krokowego.

Wskazania do badania USG prostaty

Na USG gruczołu krokowego powinni zdecydować się szczególnie Ci pacjenci, u których występują niepokojące objawy:

 • bóle w podbrzuszu,
 • nieprawidłowe wyniki badania PSA,
 • występowanie raka prostaty w rodzinie,
 • trudności w oddawaniu moczu,
 • ciągłe parcie na pęcherz,
 • dyskomfort w okolicy krocza.

Badanie ultrasonograficzne zaleca się często jako dodatkowe badania w przypadku podejrzenia raka prostaty lub w trakcie leczenia łagodnego przerostu prostaty. Dzięki niemu lekarz urolog w Poznaniu może zaplanować dalsze skuteczne leczenie.

USG prostaty - przygotowanie do badania

Badanie USG prostaty w Poznaniu wykonujemy przez powłoki brzuszne - lekarz przykłada głowicę USG do powierzchni ciała. Pacjentów przed ultrasonografią obowiązuje kilka zaleceń:

 • dzień przed badaniem należy zażyć Espumisan lub inny lek, który usunie gazy z przewodu pokarmowego;
 • dzień przed badaniem zjeść lekkostrawne potrawy, należy unikać wzdymających i ciężkostrawnych posiłków;
 • w dniu badania nie wolno pić napojów gazowanych, kawy ani alkoholu, nie należy żuć gumy i palić papierosów;
 • na co najmniej 6 godzin przed badaniem nie wolno przyjmować posiłków i napojów (poza wodą niegazowaną);
 • 2 godziny przed badaniem powinno się wypić około 1 l wody i nie oddawać moczu. O ile lekarz nie zaleci inaczej, należy przystąpić do badania z pełnym pęcherzem.

Jak przebiega USG prostaty

Wykonujemy badanie metodą TAUS, czyli USG prostaty przez powłoki brzuszne. W trakcie badania pacjent leży na plecach lub brzuchu - w zależności od zaleceń osoby badającej. Pacjentowi w miejscu badania nakładany jest specjalistyczny żel. Następnie wykonuje się USG, w którego trakcie na ekranie monitora widoczny jest obraz w czasie rzeczywistym. Jest to badanie nieinwazyjne, trwające ok. kilkunastu minut. TAUS pozwala przede wszystkim ocenić stan prostaty, w tym jej wygląd, wielkość i objętość oraz obecność w niej moczu po mikcji.

Wykonaj badanie USG prostaty w Poznaniu

Prywatne gabinety lekarskie w Poznaniu oferują badanie USG prostaty w przystępnej cenie. Zachęcamy wszystkich mężczyzn do profilaktycznych badań. Badanie jest nieinwazyjne, praktycznie bezbolesne i nie ma do niego przeciwwskazań. Nasi specjaliści w Poznaniu wykonają badanie USG prostaty w przystępnej cenie. Zapewniają przy tym intymną komfortową atmosferę i wskazówki dotyczące dalszego leczenia lub działań profilaktycznych.


Aby umówić się na wizytę:

Zadzwoń do nas +48 662 668 669 lub Umów wizytę online