Informujemy, że wprowadziliśmy możliwość telekonsultacji - informacje pod numerem telefonu +48 662 668 669 i na stronie internetowej.

Badanie Echo Serca zalicza się do nieinwazyjnych badań kardiograficznych. Wykorzystuje fale ultradźwiękowe, które wnikają przez skórę do wnętrza organizmu i pokazują obraz pracy całego mięśnia sercowego wraz z zastawkami i przegrodami serca.


Aby umówić się na wizytę:

Zadzwoń do nas +48 662 668 669 lub Umów wizytę online


Nasi specjaliści:

Echo serca prywatnie Poznań

Echokardiografia pozwala poddać diagnozie prawidłowość przepływu krwi chociażby w aorcie. Badanie echo serca pomaga także w zdiagnozowaniu wad oraz przebytego zawału. Najczęściej wykonuje się echokardiografię przezklatkową, ale stosuje się również echokardiografię przezprzełykową oraz najnowszą metodę, czyli echokardiografię dopplerowską. Badanie echo serca to najprostsza i najczęściej stosowana technika diagnostyki mięśnia sercowego, która nie wymaga żadnych specjalnych przygotowań.

Echokardiografia Poznań - prywatnie w Klinice La Vie

W klinice La Vie badanie echo serca wykonywane jest przez wykwalifikowany personel. Nasi specjaliści posiadają bogatą wiedzę dotyczącą chorób układu krwionośnego oraz umiejętności diagnostyczne niezbędne przy badaniach echokardiograficznych. Naszym pacjentom zapewniamy najwyższej jakości standardy, bezstresową atmosferę oraz fachową, lekarską poradę kardiologiczną. Badanie echo serca w Klinice La Vie w Poznaniu prowadzone jest na nowoczesnym i bezpiecznym sprzęcie.

Kiedy wykonać badanie echo serca?

Najczęściej na echokardiografię kieruje nas lekarz, który zaobserwował pewne nieprawidłowości w pracy naszego serca. Powodem do wykonania tego rodzaju USG może być nadciśnienie, zawał lub stan przedzawałowy, choroba zakrzepowo - zatorowa, choroba wieńcowa oraz inne schorzenia. Echo serca może także pomóc w rozpoznaniu przyczyny występowania szmerów serca i trudnych do wyjaśnienia bólów w klatce piersiowej. Często ten rodzaj badania jest wykonywany w przypadku ryzyka wystąpienia tętniczego nadciśnienia płucnego.

Jak wygląda badanie?

Podczas badania echo serca przezklatkowego, które zwykle trwa nie dłużej niż pół godziny, pacjent leży na plecach i jest rozebrany od pasa w górę. Na odsłoniętą klatę piersiową nakładany jest specjalny żel przewodzący, w celu uzyskania lepszego obrazu podczas badania. Głowice aparatury USG przykłada się w badanym obszarze pod różnymi kątami. Uzyskany obraz jest analizowany na bieżąco przez kardiologa oraz nagrywany w celu późniejszej analizy.

Echo serca - jak się przygotować?

Klasyczne badanie echo serca nie wymaga specjalnego przygotowania. W przypadku echokardiografii przezprzełykowej należy pamiętać, by być na czczo. Co więcej, przed wykonaniem badania w ten sposób zaleca się co najmniej 6 godzinny post, odradza się również spożywanie jakichkolwiek płynów.

Ile trwa badanie?

Badanie trwa od kilku do kilkudziesięciu minut, nie dłużej jednak niż pół godziny.

Kiedy otrzymam wyniki?

Wynik echokardiografii otrzymuje się zaraz po badaniu. Obraz powstały w trakcie echo serca jest analizowany na miejscu przez lekarza.

Ile kosztuje badanie?

Koszt badania echokardiograficznego w Klinika La Vie w Poznaniu to 150 złotych.

Czy istnieją przeciwwskazania do echokardiografii?

W przypadku najczęściej stosowanej echokardiografii przezklatkowej nie występują żadne przeciwwskazania do przeprowadzenia badania. Badania echo serca nie można jednak wykonać w przypadku chociażby gipsowy opatrunek na klatce piersiowej pacjenta. W przypadku echokardiografii przezprzełykowej do przeciwwskazań należą między innymi oparzenia, żylaki i pęknięcia przełyku.

Przezklatkowe badanie echo serca jest bezpieczne i nie niesie ze sobą ryzyka jakichkolwiek powikłań. W przypadku metody przezprzełykowej mogą wystąpić: kaszel, nudności, trudności w przełykaniu oraz kołatanie serca.


Aby umówić się na wizytę:

Zadzwoń do nas +48 662 668 669 lub Umów wizytę online