Informujemy, że wprowadziliśmy możliwość telekonsultacji - informacje pod numerem telefonu +48 662 668 669 i na stronie internetowej.

Endoskopia kapsułkowa


Endoskopia kapsułkowa

Endoskopia kapsułkowa to innowacyjna metoda badania przewodu pokarmowego, pozwalająca uzyskać obraz wnętrza jelita cienkiego w nieinwazyjny sposób, skutecznie i bezboleśnie. Endoskopia kapsułkowa, wykonywana w naszej klinice w Poznaniu, polega na połknięciu przez pacjenta specjalnej kapsułki endoskopowej, posiadającej kamerę, która przemieszcza się przez przewód pokarmowy tak, jak np. tabletka, jednocześnie transmitując obraz do rejestratora, który posiada pacjent. W ten sposób powstaje materiał pozwalający na diagnostykę. Prywatna klinika w Poznaniu Centrum Zdrowia La Vie wykonuje endoskopię kapsułkową pacjentom, u których wystąpiło podejrzenie chorób jelita cienkiego, którego diagnostyka jest niemożliwa przy wykorzystaniu innych metod.

Kiedy zrobić endoskopię kapsułkową?

Endoskopia kapsułkowa, jaką wykonujemy w Poznaniu w konkurencyjnej cenie, to badanie skierowane do pacjentów, u których występują:

  • częste biegunki,
  • niepokojące, niewyjaśnione bóle brzucha lub powiększenie jego obwodu,
  • krwawienie z przewodu pokarmowego,
  • podejrzenia choroby Crohna lub guza jelita cienkiego,
  • podejrzenie uszkodzenia błony śluzowej,
  • zdiagnozowana choroba trzewna.

Warto jednak wiedzieć, że endoskopia kapsułkowa nie jest metodą odpowiednią dla każdego pacjenta – profesjonalny gastrolog w Poznaniu przeprowadza z pacjentem wywiad, który pozwoli wykluczyć występowanie przeciwwskazań do wykonania badania.

W trakcie badania pacjent nie odczuwa żadnego dyskomfortu, może normalnie funkcjonować, a kapsułka endoskopowa zostanie wydalona wraz ze stolcem. Endoskopię kapsułkową można wykonywać zarówno u dorosłych, jak i u dzieci od 10 roku życia.

Endoskopia kapsułkowa w Poznaniu – wszystko, co warto wiedzieć

Jak przygotować się do endoskopii kapsułkowej? Co robić po zakończeniu badania? Nasze gabinety lekarskie w Poznaniu zapewniają kompleksową realizację usługi, wraz z dostarczeniem szczegółowych informacji i zaleceń. Nasi specjaliści służą specjalistyczną poradą, wykonują endoskopię kapsułkową w poznańskim Centrum Zdrowia La Vie w atrakcyjnej cenie i dbają o zdrowie oraz komfort pacjentów. Zapraszamy do kontaktu.


Aby umówić się na wizytę:

Zadzwoń do nas +48 662 668 669 lub Umów wizytę online


Aby umówić się na wizytę:

Zadzwoń do nas +48 662 668 669 lub Umów wizytę online